b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_01_83367689_2569904389951795_1561894702918139904_o.jpg

Еурофарм Пелистер и Вардар го одиграа најсилниот меѓусебен тест пред враќањето на СЕХА и европските обврски. Битолчани ќе продолжат на мини-турнеја во Врбас, Србија со која ќе ги заокружат подготовките за вториот дел од сезоната. Жељко Бабиќ ќе ја има комплетната екипа на располагање, со иклучок на капитенот Гоце Ојлески, кој поради повреда мора да одмора.

Македонскиот вицешампион во Србија ќе одигра два пријателски дуели, со шампионот Војводина и со Спартак Суботица.

Српската турнеја ќе биде последна проверка на силата пред осминафиналниот двомеч во СЕХА-лигата на Еурофарм Пелистер со Нексе. Првиот дуел е закажан за 1 февруари во Нашице, додека реваншот е на 12 февруари во Битола.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723