b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_01_82790253_2568175020124732_259842931542720512_o.jpg

Ракометарите на Вардар и Еурофарм Пелистер попладнево во СЦ „Јане Сандански“ одиграа пријателски меч од затворен тип на кој европскиот шампион славеше со 32-28. Ова беше прв меч за „црвено-црните“ во новата година и пред стартот на вториот дел од сезоната, откако Еурофарм Пелистер веќе имаше две контроли против КЛ7.

Вардар - Еурофарм Пелистер 32-28 (15-12)

Вардар:
Гогов, Карапалевски, Ѓашовски, Шишкарев 1, Анѓелковски, Кукуловски 2, Ќосевски, Калараш 2, Горпишин, Горбок 1, Дибиров 4, Чупиќ 6, Скубе 9, Криштопанс 4, Димитриоски, Сикошек Пелко 3,

Еурофарм Пелистер:
Трајкоски, Чаневски, Митревски, Маџоски 2, Маркоски, Талески 1, Чурлевски 3, Радовиќ 3, Јотиќ 7, Вегар, Кукоски, Велковски 1, Остроушко 1, Ратајец, Граџан 7, Ѓукиќ 1, Кузмановски, Петровски 2

По натпреварот битолчани заминаа на подготовки во Врбас, каде екипата на Жељко Бабиќ ќе одигра два контролни натпревари.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48