b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_DKP_2957.jpg

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата.

На списокот се наоѓаат двајца ракометари на Еурофарм Работник, Бојан Маџовски и Никола Маркоски.

МАРТИН ТОМОВСКИ ГЕРМАНИЈА

МАРКО КИЗИЌ РК ВАРДАР

ДИМИТАР ДИМИТРИОСКИ РК ВАРДАР

БОЈАН МАЏОВСКИ РК ЕУРОФАРМ РАБОТНИК

НЕНАД КОСТЕСКИ ХРВАТСКА

МАРТИН ПОПОВСКИ РК ПРОЛЕТ 62

ДАРКО ДИМИТРИЕВСКИ ШПАНИЈА

ДЕЈАН КУКУЛОВСКИ РК ВАРДАР

МИХАЈЛО МЛАДЕНОВИЌ РК МЕТАЛУРГ

МАРИО ТАНКОСКИ РК МЕТАЛУРГ

ГОРАН КРСТЕВСКИ АВСТРИЈА

МАРКО МИШЕВСКИ ФРАНЦИЈА

ТОМИСЛАВ ЈАГУРИНОВСКИ РК МЕТАЛУРГ

МАРТИН СЕРАФИМОВ РК МЕТАЛУРГ

ЖАРКО ПЕШЕВСКИ ГЕРМАНИЈА

ФИЛИП АРСЕНОВСКИ РК МЕТАЛУРГ

МИЛАН ЛАЗАРЕВСКИ РК МЕТАЛУРГ

БОРКО РИСТОВСКИ ПОРТУГАЛИЈА

ДЕЈАН МАНАСКОВ УНГАРИЈА

ФИЛИП ТАЛЕСКИ ГЕРМАНИЈА

ФИЛИП КУЗМАНОВСКИ ГЕРМАНИЈА

КИРИЛ ЛАЗАРОВ ФРАНЦИЈА

НИКОЛА МАРКОСКИ РК ЕУРОФАРМ РАБОТНИК

Сениорската репрезентација на Македонија ќе се собере в понеделник и ќе одигра меѓународни пријатески натпревари против репрезентациите на Турција и Грузија.

 

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723