b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_pres_seha_liga.jpg

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи  в петок 20 септември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повод за оваа прес конференција ќе биде натпреварот на Еурофарм Работник во СЕХА лигата против српскиот претставник Металопластика в понеделник на 23 септември во 20:45 часот во Битола.

На средбата со новинарите ќе зборува тренерот Стевче Алушовски и еден ракометар на екипата.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723