b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_eurofarm_bileti.jpg

Почитувани љубители на ракометот

Ве известуваме дека остаа уште само два дена од продажбата на приоритетните сезонски билети за натпреварите на РК Еурофарм Работник во новата ракометна сезона 2019/20 година.

Уште имате прилика да си обезбедите билет со нумерирано седиште, ред и избор на трибина и да уживате во ракометната игра на РК Еурофарм Работник. Останаа уште мал број на сезонски билети а поголемиот дел се веќе продадени или резервирани.

Воведовме современ начин на онлајн продажба на билети за престојните натпревари во Лигата на шампиони, СЕХА лигата и Македонската ракометна супер лига. Интернет адресата на веб платформата за онлине продажба на билетите е www.kartieurofarm.mk, и на истата може да ги најдете сите потребни информации поврзани со начинот на купување на картите.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723