b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_12_eurofarm_-_butel.jpg

Со полетна игра во текот на сите 60 минути, лидерот на табелата во Суперлигата, Еурофарм Работник запиша уште една победа и го совлада Бутел со 28-22 во Битола. Кузмановски постигна скоро половина од головите на победничката екипа, а битолската публика со аплауз го награди непоразениот лидер, Еурофарм Работник.

Еурофарм Работник - Бутел 28-22 (12-9)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 1.000
Судии: Димитар и Дејан Георгиевски (Скопје)

Еурофарм Работник:
Чаневски, Ивановски, Трајковски, Пецаковски 1, Талевски 2, Чурлевски 2, Каковски, Кузмановски 10, Кукоски 1, Крстевски, Мандиќ, Граџан, Ѓукиќ 6, Петровски 1, Блажевски

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 6 минути

Бутел:
Панченко 1, Лазаровски 1, Трајковски 1, Андовски, Младеновски 2, Стојановски 4, Георгиевски 4, Божиновски, Димовски, Спасовски, Мојсовски 2, Николов 2, Печенковски 1, Блажевски, Василевски 3, Мајиќ 1

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 6 минути

Пролетниот дел од шампионатот почнува во февруари, кога Еурофарм Работник ќе настапи и во групната фаза на ЕХФ Купот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723