b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_12_eurostruga.jpg

Два дена по победата над Радовиш, Еурофарм Работник уште еднаш победи, откако во Струга се справи со новиот член на Суперлигата. Екипата на Чирковиќ славеше со десет гола разлика, иако играше без неколку стандардни првотимци, еден од нив е и Мемиќ, кој вчера беше опериран и ќе се врати напролет.

Струга - Еурофарм Работник 19-29 (9-15)

Сала: „Тими“ - Струга. Гледачи: 300
Судии: Глигор и Спаско Ќаеви (Скопје)

Струга:
Кизиќ, Стојаноски, Кузмановски 1, Петровски 5, Мемед, Дикаминџија 3, Хаџидимовски, Нацев 1, Тренчевски 2, Цитешвили, Јанкуловски 3, Дукоски, Новаковиќ 1, Костески 3, Барлакоски, Бајрамоски

Седмерци: 2/1
Исклучувања: –

Еурофарм Работник:
Чаневски, Ивановски, Трајкоски, Ојлески 5, Пеџаковски, Талевски 1, Чурлевски 1, Кузмановски 10, Кукоски, Крстевски, Граџан 3, Ѓукиќ 9, Петровски

Седмерци: 5/3
Исклучувања: 6 минути

На едно коло до крајот на есенскиот дел на Суперлигата, Еурофарм Работник е непоразен и суверен лидер.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723