b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_12_eurofarm_-_bern.jpg

Радовиш - Еурофарм Работник 25-43 (11-21)

Лидерот на табелата во Суперлигата, Еурофарм Работник, забележа лесна и убедлива победа на гостувањето против Радовиш со 25-43, во заостанатиот натпревар  во македонската Супер лига. Овој дуел беше поместен заради настапот во третото коло на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Берн.

Спортска сала: „25 Мај“ - Радовиш. Гледачи: 500.
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски (Скопје)

Рaдовиш:
Паунов, Мицев, Тушев, Ѓорѓиев, Симиќ 1, Ристов 1, Органџиев, Димов 3, Бујиќ 8, Атанасов, Илиев 7, Долдуров, Колоски 5

Седмерци: 1/0
Исклучувања: 2 минути

Еурофарм Работник:
Чаневски, Трајкоски, Иваноски, Ојлески 4, Пецаковски, Крстевски 2, Граџан 9, Ѓукиќ 7, Петровски 1, Блажевски, Каковски 1, Талевски 6, Чурлевски 3, Мемиќ 3, Кузмановски 5, Кукоски 2

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 2 минути

Со 34 бода, Еурофарм Работник ја зголеми предноста на +7 пред второпласираниот Бутел. Битолчани в сабота гостуваат кај Струга.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723