b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_11_IMG-5b24a414ad81921e14cf131cd6cb6bdf-V.jpg

РК Еурофарм Работник вечерва патува за Швајцарија, каде в недела ќе го одигра возвратниот натпревар од третото коло на ЕХФ Купот против Берн Мури. По победата од 29-19 на домашен терен македонскиот претставник се наоѓа на 60 минути до исполнување на целта - пласман во групната фаза на ЕХФ Купот.

Со авионски лет за Цирих, делегацијата на Еурофарм Работник вечерва ќе пристигне во Швајцарија, а потоа со автобуски превоз до Берн. Утре од 13:00 часот екипата ќе тренира, а натпреварот се игра в недела од 13:00 часот.

Во случај да го мине третото коло, Еурофарм Работник на 29 ноември ќе ги чека противниците за групната фаза која почнува на 9/10 февруари 2019 година.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723