b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_y4i--pfg.jpeg

20-годишниот десен бек од Србија, Никола Ивановиќ е најновото засилување на Еурофарм Работник за сезоната која почнува во септември.

Ивановиќ е млад ракометар, роден во Суботица, кој се наметна во Црвена Звезда и Партизан и го носеше дресот на младата репрезентација на Србија.

Овој талентиран ракометар веќе го потпиша договорот и наскоро ќе му се стави на располагање на тренерот Илија Темелковски и стручниот штаб. Еурофарм Работник од следната сезона ќе настапува во квалификациите за ЕХФ Купот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723