b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_euro4.jpg

Ракометниот клуб Еурофарм Работник го задржа костурот на екипата која две сезони по ред се избори за пласман во европските купови. Клубот ги продолжи договорите со пет ракометари од постоечкиот ростер. Голманот Филип Ивановски се договори уште четири сезони да го носи дресот на битолскиот суперлигаш, а Дејан Пецаковски на истек од договорот потпиша нов на уште една сезона.

Засилувањето од Одорхеи, Горан Кузманоски и во следните две сезони ќе го носи дресот на Еурофарм Работник, а уште две сезони во Битола ќе игра и интернационалецот од Босна и Херцеговина, Елмир Граџан.

Михајло Петровски, кој добро се вклопи во амбиентот по враќањето од Унгарија, потпиша договор на една сезона.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723