b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_05_sala.jpg

Организаторот на завршницата на Купот на Македонија, ЕК Еурофарм Работник подготви наградна игра на полувремето од сите три натпревари кои овој викенд ќе се одржат во спортската сала „Младост“ во Битола.

На полувремето од секој натпревар ќе биде организирана наградна игра, а наградите за најсреќните се следните

1. Дрес од македонската ракометна репрезентација
2. Дрес од Еурофарм Работник
3. Пакет производи на Еурофарм

Организаторот го повикува љубителите на ракометот на полуфиналните мечеви во сабота од 17.30 и 20.30 часот и финалето в недела од 16.30 часот.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723