b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_05_goce_kup_na_rm.jpg

Организаторот на завршницата на ракометниот Куп на Македонија во машка конкуренција, Ракометната федерација на Македонија и РК Еурофарм Работник денес обелоденија дека приходот од билетите на полуфиналните и финалните натпревари од Купот овој викенд ќе замине во хуманитарни цели за помош на битолчанецот Гоце Марковски

Цената на полуфиналните билети е 100 денари за двата натпревари и 100 денари за неделното финале.

Имено Битолчанецот Гоце Марковски (роден декември 2003 година) беше опериран од тумор на мозок во почетокот на декември. Моментално е на ургентно пост-оперативно лекување во Германија во Универзитетската Клиника во Хале. Целокупниот износ на лекувањето е 50.000 евра поради што семејството има потреба од помош која e неопходна за покривање на сите
трошоци.

Ве молиме споделете ја информацијата и во зависност од Вашите можности, Ве молиме да донирате средства на следните сметки:

Денарска
Гоце Марковски – Битола
ж-ро сметка 530500020219122 при Охридска банка

Девизна
IBAN: МК075 3028 0005214009
SWIFT: OHRDMK22

-Донациски број за корисниците на Телеком 070 143-122

-Донациски број за корисниците на Оне.ВИП 143-487

Можете да донирате и преку следниот линк: https://www.gofundme.com/6v-help-goce-beat-tumor

Ви се заблагодаруваме на хуманоста.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723