rabrab-7.jpg

Битолски Работник Еурофарм го совлада Младост од Богданци во полуфиналниот натпревар од четвртфиналната група од Купот на Македонија која се игра во спортската сала „Младост“ во Битола. „Фармацевтите“ извојуваа победа со 30-21 (14-10).

Игор Илиевски со 6 и Дарио Петровски со 5 гола беа најефикасни кај победничкиот тим, а поранешниот ракометар на Еурофарм Работник. Мите Караиванов со 11 гола се истакна за Младост. Андон Бошковски ги одмараше Адли, Чаневски, Серхио Барош за утрешното финале.

Противник на Еурофарм Работник во мечот за пласман во полуфиналето утре од 17.00 часот ќе биде екипата на Пелистер.

 

ФОТО:Архива - 24ракомет.мк

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723