b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_09_blok_vleznici.jpg

РК Еурофарм Работник наскоро ќе ги пушти во продажба сезонските влезници за новата натпреварувачка сезона 2016/17. Преку специјална прес-конференција ќе бидат официјализирани билетите кои ќе можат да се набават во клупските простории, а кои ќе ги опфаќаат сите домашни натпревари на сениорската екипа.

По тој повод утре во 12.00 часот клубот ќе одржи прес-конференција.

Првиот домашен натпревар во новата сезона Еурофарм Работник ќе го одигра в петок навечер против Охрид во спортската сала „Младост“ во Битола.

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723