b_640_480_16777215_00_images_vesti_2016_07_zarkov_i_markovski.jpg

По вчерашната прозивка во спортската сала „Павел Шатев“, од денес ракометарите на Еурофарм Работник подготовките за новата сезона ќе ги извршуваат во спортската сала „Младост“. Со оглед на тоа што оваа сала ја пријавија за настап на домашните натпревари, сега ракометарите таму ќе можат да работат во првата фаза на подготовки.

Сите новајлии се присутни во Битола, со исклучок на Мароканецот Ашраф Адли. Новиот кружен напаѓач на битолчани доби принова во семејството и доби неколку слободни дена, па следната недела се очекува во Битола. Тој веќе ја има потребната документација и виза и штом пристигне во Битола ќе им се стави на располагање на стручниот штаб составен од Зарков и Марковски.

Во Битола екипата ќе тренира во оваа прва фаза на подготовки, а првиот тест меч ќе биде одигран на 10 август. Името на противникот ќе биде познато во следните неколку дена.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723