b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_11_mladi.jpg

Селекторот на младата македонска репрезентација, Раде Стојановиќ, го објави списокот на повикани ракометари за активностите за време на ЕХФ-неделата. Младинската ракометна репрезентација од денес се подготвува за двата пријателски натпревари кои нашите надежи ќе ги одиграат со соодветната селекција на Турција.

Од тимот на Еурофарм Пелистер 2 за овој двомеч повикани се Мирче Калајџиески, Самоил Ристевски и Ненад Белистојаноски.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723