b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_09_thumbnail.jpg

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за наптреварите од третото коло на Лигата на шампионите на ЕХФ. Еурофарм Пелистер ќе го пречека првакот на Германија, Кил, следната среда на 27 септември во 18:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

Натпреварот меѓу победникот на Суперлигата и Бундеслигата за сезоната 2022/23 ќе го водат Радојко Бркиќ и Андреј Јусуфхоџиќ од Австрија. Делегат на ЕХФ е Сотирис Мигас од Грција.

Гостите од Германија со чартер чет ќе пристигнат во нашата земја во вторник попладне.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723