b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_01_mirkosehaa.jpg

СЕХА Гаспром лигата го објави тимот на сезоната 2021/22, а во него се најде Мирко Радовиќ од Еурофарм Пелистер.

Голман: Маркос Колодети

Лево крило: Тимур Дибиров

Лев бек: Филип Талески

Среден бек: Педро Пачеко

Десен бек: Лука Ловре Кларица

Десно крило: Мирко Радовиќ

Кружен напаѓач: Стојанче Стоилов

Тренер: Бранко Тамше

Новата сезона 2022/23 официјално почнува на крајот на јануари и почетокот на февруари 2023 година.

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723