b_640_480_16777215_00_images_vesti_2023_01_seha_press.jpg

РК Еурофарм Пелистер ги информира медиумите работници и средствата за јавно информирање дека од денес официјално се отвора процесот за акредитирање за натпреварите од СЕХА Гаспром лигата во ракомет за сезоната 2022/23. Сите заинтересирани медиумите ќе имаат рок до 20 јануари за апликација на сите натпревари од сезоната.

Печатените и дигитални медиуми можат да аплицираат на следниот линк:

http://www.seha-liga.com/akreditacija

Телевизиските и радио работници ќе можат да аплицираат на следниот мејл:

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

За завршниот турнир на СЕХА Гаспром лигата ќе следи ново акредитирање. Официјалниот календар на СЕХА лигата ќе биде познат во следните неколку дена.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723