b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_12_seha2223.jpg

Еурофарм Пелистер четврта сезона по ред ќе ја претставува Македонија во регионалната СЕХА Гаспром лига. Нашиот клуб ќе се натпреварува во групата А со Војводина од Србија и Нексе Нашице од Хрватска.

Четирите победници од четвртфиналните двојки ќе играат на завршниот турнир, кој е планиран од 21 до 23 април 2023 година.

Група А
Еурофарм Пелистер
Нексе Нашице
Војводина

Група Б
Вардар 1961
Татран Прешов
Партизан

Термините и саатницата за натпреварите ќе бидат познати во наредните неколку дена.

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723