b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_10_satnici.jpg

Од денес познати се и саатниците за натпреварите од групната фаза на ЕХФ Лига Европа. Еурофарм Пелистер ќе одигра три натпревари на домашен и три на гостински терен до крајот на годината.

Одредени саатниците за првиот дел од натпреварите од групата Д на ЕХФ Лига Европа:

25.10.2022 - ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Архус (20:45)
01.11.2022 - Агуаш Санташ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (20:45)
22.11.2022 - ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Фуксе Берлин (18:45)
29.11.2022 - Мотор Запорожје – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (18:45)
06.12.2022 - Бидасоа Ирун – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (20:45)
13.12.2022 - ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Бидасоа Ирун (20:45)
07.02.2022 - Архус – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
14.02.2023 - ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Агуаш Санташ
21.02.2023 - Фуксе Берлин – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
28.02.2023 - ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Мотор Запорожје

Пред секој домашен натпревар од Лига Европа предвидена е фан-зона.

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723