b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_09_pehar_rakomet-pehar-superkup-eurofarm-pelister_2.jpg

Трофејот од Суперкупот на Македонија предизвика големо задоволство кај фановите на Еурофарм Пелистер.

rakomet pehar superkup eurofarm pelister 4

Денешниот ден клубот им го посвети на фановите, кои почнувајќи од напладне можеа да се фотографираат со трофејот, да се дружат со некои од ракометарите и да го купат новиот дрес со „зелено-бела“ и сина моја.

rakomet pehar superkup eurofarm pelister 5

Пред почетокот на натпреварот против Голден Арт во второто коло, капитенот Мирко Радовиќ го изложи пехарот пред присутните гледачи во спорската сала „Боро Чурлевски“. Деновите на прослава кај пелистерци ќе продолжат и в петок, кога во рамките на третото коло на групата Б на Суперлигата, се игра дуелот меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Еурофарм Пелистер.

rakomet pehar superkup eurofarm pelister 7

rakomet pehar superkup eurofarm pelister 8

rakomet pehar superkup eurofarm pelister 10

rakomet pehar superkup eurofarm pelister 15

sponzori 2023 2024

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

E-mail: info@rkeurofarmpelister.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723