b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_09_305060337_1062383751313134_1318165515045904749_n.jpg

Почитувани фанови, драги битолчани,
РК Еурофарм Пелистер ви нуди уникатна можност со еден сезонски билет да ја гледате цела сезона на двата битолски суперлигаши - Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2

- сите натпревари од Суперлигата и плеј-офот на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 на домашен терен
- сите натпревари од Купот на Македонија на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 на домашен терен
- сите натпревари од групниот сегмент и елиминационата фаза во СЕХА Гаспром лигата на Еурофарм Пелистер на домашен терен
- сите натпревари од групниот сегмент и елиминационата фаза на ЕХФ Лига Европа на Еурофарм Пелистер на домашен терен
- за само 4.500 денари

Продажба:

- ДИМПО Тобако

- Бродерс Тобако

https://kartieurofarm.mk

Понудата важи до 15.09.2022

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723