b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_09_seha_uo.jpg

Претседателот на РК Еурофарм Пелистер, проф. д-р Зоран Стерјев е избран за нов член на Управниот одбор на СЕХА Гаспром лигата на редовното собрание на натпреварувањето во Задар.

zoranuo

Ова е првпат член на нашиот клуб да биде во структурите на СЕХА лигата. На собранието Михајло Михајловски е избран за почесен претседател, а на негово место доаѓа Божидар Ѓурковиќ. Комесар за натпревари останува Марјан Начевски.

Честитки за изборот!

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723