b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_05_kup_ofica.jpg

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги објави официјалните лица за завршниот турнир во Купот на Македонија. Сите судиски двојки се од Скопје, а финалето доверено им е на најдобриот судиски пар Начевски-Николов.

Полуфинале:

Еурофарм Пелистер 2 - Вардар 1961

Димитар Георгиевски и Дејан Георгиевски (Скопје)

Еурофарм Пелистер - Бутел Скопје

Исмаил Металари и Ненад Николовски (Скопје)

Финале:

Ѓорѓи Начевски и Славе Николов (Скопје)

Завршниот турнир на Купот ќе се одигра во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци.

sponzori 22 23

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723