b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_04_kup_rfm.jpg

Вардар и Еурофарм Пелистер се избегнаа во полуфиналето од Купот на Македонија
Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), се изврши ждрепката за полуфиналните натпревари во машка и женска конкуренција.

Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 се избегнаа во полуфиналето. Вардар 1961 во полуфиналето ќе игра против Еурофарм Пелистер 2, а првиот тим на Еурофарм Пелистер ќе се сретне со Бутел.

Полуфинални парови во машка конкуренција:

13.05.2022 17:00 часот РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 - РК ВАРДАР 1961

13.05.2022 20:00 часот РК БУТЕЛ СКОПЈЕ - РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

15.05.2022 19:30 часот ФИНАЛЕ

Натпреварите се играат од 13 до 15 мај во салата Јасмин во Кавадарци.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723