b_640_480_16777215_00_images_vesti_2022_01_download1.jpg

Ракометарите на Еурофарм Пелистер во третото коло од групната фаза на Европското првенство:

Македонија - Данска 21-31
Кузманоски 2, Велковски 2, Костески 1

Шпанија - Босна и Херцеговина 28-24
Периќ 4

Црна Гора - Словенија 31-30
Радовиќ

Честитки за нашиот ракометар Мирко Радовиќ за пласманот во главната групна фаза

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723