b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_12_pelsipisok.jpg

Селекторот на хрватската репрезентација Хрвоје Хорват го соопшти списокот на ракометари на кои смета за Европското првенство во Словачка и Унгарија во јануари 2022 година. На основниот список од дваесет имиња се наоѓаат и двајца ракометари на Еурофарм Пелистер.

Матео Мараш и Јосип Божиќ Павлетиќ ќе ја имаат честа за играат за својот национален тим. Најдобрите хрватски ракометари
ќе се соберат на 19 декември.

Европското првенство ќе се одржи од 13-30 јануари. Хрватска ќе биде дел од групата Ц, заедно со Србија, Украина и Франција.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723