b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_12_BiH_sudii.jpg

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварите од шестото коло на ЕХФ Лига Европа. Во вторник навечер во Битола правдата на натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Спортинг Лисабон ќе ја делат босанските судии Александар Јовиќ и Недим Арнаутовиќ.

Делегат на Европската ракометна федерација (ЕХФ) ќе биде Леополд Калин од Словенија.

Дуелот меѓу македонскиот и португалскиот претставник ќе биде последен европски натпревар за битолчани годинава и ќе се одигра на седми декември од 20:45 часот.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723