b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_11_slovacki_sudii.jpg

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди официјалните лица за натпреварите од петтото коло на групата Д на ЕХФ Лига Европа. По две победи, едно реми и еден пораз, македонскиот претставник Еурофарм Пелистер се наоѓа пред двомеч во седум дека против португалскиот претставник Спортинг Лисабон.

На натпреварот во вторник (31 ноември, 20:45 часот) делегирани се словачките судии Михал Бадура и Јарослав Ондогрекула. Делегат на натпреварот е Константин Дин од Романија.

Делегацијата на Еурофарм Пелистер со авионски лет преку Минхен, в понеделник попладне ќе пристигне во главниот град на Португалија.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723