b_640_480_16777215_00_images_vesti_2021_11_bozicc.jpg

Еурофарм Пелистер ја запиша втората победа сезонава во групната фаза од ЕХФ Лига Европа, прва на домашен терен.

Битолчани убедливо славеа во салата „Боро Чурлевски“ пред своите верни навивачи и така најавија дека имаат големи амбиции да се најдат во следната фаза. На прес-конференцијата импресиите од соблекувалната ги сподели Јосип Божиќ Павлетиќ.

„Во името на цела екипа би сакал да изразам сочувство до семејствата на трагично загинатите. Ова е тежок ден за Македонија. Одигравме перфектен натпревар, од почеток до крај бевме максимално концетрирани. Бевме одлично подготвени, ги знаевме и ги искористивме сите слабости на противникот. Мило ни што остваривме ваква победа за нашите навивачи“, смета десното крило.

Во следното петто коло Еурофарм Пелистер за седум дена гостува против Спортинг во Лисабон.

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723