Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.seha-liga.com/assets/images/klubovi/small/28.png

 seha seal

Сеха лига - Б група  Сезона 2019/2020

 

    ОН П Н И ГР Б
1. Телеком Веспрем 9 7 0 2 280:242 21
2. Мешков Брест 9 6 0 3 283:249 18
3. ППД Загреб 8 6 0 2 236:209 18
4. Металопластика 10 4 0 6 272:302 12
5. Еурофарм Работник 9 3 0 6 246:254 9
6. Спартак Москва 9 1 0 8 233:294 3
         

 

1. Коло

Металопластика- ППД Загреб  25:28

Мешков Брест - Телеком Веспрем   27:28

Еурофарм Работник - Спартак Москва   34:29

 

2. Коло

Спартак Москва - Телеком Веспрем  23:26

Еурофарм Работник - Металопластика   32:21

Мешков Брест - ППД Загреб   33:29

 

3. Коло

Телеком Веспрем - ППД Загреб   36:28

Мешков Брест - Еурофарм Работник   31:22

Спартак Москва - Металопластика  36:32

 

4. Коло

Спартак Москва - ППД Загреб   23:39

Еурофарм Работник - Телеком Веспрем  26:24

Металопластика- Мешков Брест  35:33

 

5. Коло

Мешков Брест - Спартак Москва   35:24

ППД Загреб - Еурофарм Работник   24:23

Телеком Веспрем - Металопластика   36:29

 

6. Коло

Телеком Веспрем - Мешков Брест  32:23

ППД Загреб - Металопластика   30:25

Спартак Москва - Еурофарм Работник   21:33

 

7. Коло

Телеком Веспрем - Спартак Москва   37:32

Металопластика- Еурофарм Работник   27:26

ППД Загреб - Мешков Брест

 

8. Коло

Еурофарм Работник - Мешков Брест   32:35

Металопластика- Спартак Москва   27:23

ППД Загреб - Телеком Веспрем

 

9. Коло

Мешков Брест - Металопластика   32:21

ППД Загреб - Спартак Москва   30:17

Телеком Веспрем - Еурофарм Работник   35:24

 

10. Коло

Спартак Москва - Мешков Брест   26:34

ППД Загреб - Еурофарм Работник   27:28

Металопластика- Телеком Веспрем   30:26

sponzori 2021

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48 iconfinder youtube 834723